Klasyczne zdjęcie rentgenowskie ze względu na niski koszt, dostępność i szybkość wykonania jest podstawą diagnostyki obrazowej. Współcześnie wyzwaniem w rentgenodiagnostyce jest zachowanie kompromisu pomiędzy jakością obrazu a niską dawką promieniowania otrzymywaną przez pacjenta. W realizacji świadczeń zdrowotnych z użyciem promieniowania rentgenowskiego ważne jest, aby racjonalnie korzystać z dostępnych metod i środków, które realnie przekładają się na wartość diagnostyczną radiogramu. W artykule przedstawiono funkcje i zakres stosowania filtrów kompensacyjnych podczas wykonywania radiogramów obszarów…
Informacje zawarte na stronie inzynier-medyczny.pl oraz redagowane i publikowane w ramach czasopisma „Fizyk inżynier medyczny” przeznaczone są dla profesjonalistów posiadających doświadczenie, wykształcenie oraz wiedzę na temat branży medycznej posiadających kompetencje w zakresie prawidłowej interpretacji zawartych treści lub dla osób wykonujących zawód medyczny. Publikowane i kolportowane materiały nie są przeznaczone dla laików. Prezentowane w ramach publikacji wyroby oraz poruszane tematy medyczne nie mogą być interpretowane przez przeciętnego użytkownika w związku z wysokim wyspecjalizowaniem treści, które mogą wprowadzić go w błąd. Wszystkie wskazane wyżej treści przeznaczone są wyłącznie dla specjalistów i nie są kierowane do publicznej wiadomości.
Dalszym korzystaniem z witryny, wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies. więcej informacji
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.